Site icon Tadis Agro

Cariere

Posturi Disponibile Alătură-te echipei TADIS

Reprezentant de vânzări Timiş – Arad

Candidatul Ideal

– Studii superioare de specialitate (agronomie, mecanica agricola)
– Experienta de lucru in domeniul agricol
– Experienta in vanzarea de utilaje agricole, constituie un avantaj
– Limba engleza nivel mediu/avansat
– Cunostinte operare PC
– Foarte bune abilitati de vanzare, comunicare si relationare, initiativa
– Seriozitate
– Persoana organizata si cu atitudine pozitiva
– Disponibilitate la deplasari si program prelungit
– Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

– Prospectarea pieţei, marirea portofoliului de clienţi, fidelizarea clientilor existenţi
– Promovarea echipamentelor/utilajelor agricole
– Atingеreа obiectivelor de vanzari
– Realizarea ofertelor, negocierea si semnarea contractelor cu clientii, respectand conditiile comerciale agreate de
companie
– Urmărirea afacerilor in curs, actualizarea permanenta a bazei de date Clienţi
– Participarea la targuri si demonstratii agricole

Oferim:
– Pachet salarial competitiv: salariu fix, bonusuri in functie de vanzari, tichete de masa, asigurare medicala
– Instrumente de lucru: masina de serviciu, telefon, laptop
– Cadru de lucru dinamic şi profesionist, sprijin in realizarea obiectivelor

Specialist Piese de Schimb şi Service (Timiş)

– Abilitati de comunicare si negociere
– Initiativa si disponibilitate la deplasari

SPECIALIST VANZARI PIESE DE SCHIMB
– Prelucrarea cererilor de piese de schimb venite de la clienti
– Consulanta impreuna cu clientul in vederea achizitionarii pieselor de schimb
– Urmarirea comenzilor si informarea clientilor despre stadiul acestora
– Realizare de diverse raportari
– Reaprovizionarea stocului
– Intocmirea de facturi proforme si trimiterea acestora catre clienti
– Facturarea pieselor si urmarirea incasarii acestora
– Cresterea numarului de clienti
– Cresterea vanzarilor

SPECIALIST SERVICE UTILAJE AGRICOLE
– Asigură recepția și descărcarea echipamentelor
– Asigură pregătirea, încărcarea utilajelor, echipamentelor pentru livrare
– Efectuează asamblarea, pregătirea și punerea în funcțiune a utilajelor
– Asigură la atelier depanarea clienților
– Efectuează intervențiile în garanție la atelier sau la locatia clientului
– Efectuează, în locaţia clientului, activităţi de reparare, revizie şi întreţinere a utilajelor şi echipamentelor din toată gama (din punct de vedere mecanic, hidraulic şi electric)

Exit mobile version